Skip to main content
Menu
Welcome back to My Ocean,

Michal Palkovic

Disclaimer: The views, actions and activities posted by participants on
 My Ocean are their own and do not necessarily reflect those of Project AWARE Foundation.

Name
Michal Palkovic
Location
48.307522, 17.272731 View on map
Member Type
Organization
My Summary

MUDr. Michal Palkovič, PhD. začal s aktívnym potápaním 22. mája 1988 prvým ponorom v Červenom mori. Ako syn emigranta ostatné dve desaťročia trávil potápaním sa v rôznych častiach sveta, no hlavne v Arabskom mori. Prešiel výcvikom v systéme rôznych asociácii – PADI, NAUI, IANTD, IDEA, CMAS, TDI, DAN, GUE. Popri štúdiu medicíny si v letných mesiacoch koncom 90tych rokov privyrábal ako divemaster v chorvátskom Rovinj. Od roku 2001 aktívne pôsobí ako PADI rekreačný inštruktor potápania na Slovensku a od roku 2009 ako jediný PADI technický trimixový inštruktor potápania a trimix gas blender inštruktor.

Do roku 2011 certifikoval vyše 1270 študentov potápania od úrovne OWD po Asistenta inštruktora. Je inštruktorom v 28 rôznych rekreačných a technických špecializáciách, pričom je držiteľom jedinečných PADI inštruktorských špecializačných certifikácii, ktoré aktívne na Slovensku vyučuje – PADI Brook, River Diver, PADI Tec Basics, PADI TMX45, PADI TMX50, Recomression Chamber Awarness, Sidemount, pSCR Diver. V roku 2008 získal ako druhý rating PADI Master Instructor, čo je najvyššia úroveň PADI inštruktora na Slovensku. Súčasne pôsobí aj ako inštruktor IANTD a DAN.

Má registrovaných vyše 5500 ponorov vrátane desiatky zmesových ponorov pod 100m, jaskynných ponorov a dve stovky ponorov na polouzavretom okruhu.
V roku 2003 si založil a na Slovensku prevádzkuje DiveINN - PADI potápačský klub a potápačskú školu a je leaderom Dream-Team.sk. Od roku 2010 buduje potápačskú bázu na jazere Guláška s výcvikovým akvaparkom.

V roku 2003 založil potápačský medicínsky internetový portál DiveMed.sk, jediný svojho druhu v Čechách a na Slovensku s vyše tisíckou návštevníkov denne v dobe „najväčšej slávy“.

V roku 2009 sa stal PADI inštruktorom roka (GoPro Challenge) v regióne východnej Európy, Egypta a Ruskej federácie. Je držiteľom troch ocenení za excelentnú výučbu a 8 uznaní za počet odučených študentov.

V profesionálom živote sa ako patológ pracujúci na Lekárskej Fakulte Univerzity Komenského v Bratislave vedecky venuje simulovaniu dekompresnej choroby v laboratórnych podmienkach, čo bola aj jeho téma doktorandského štúdia pod vedením Prof. Novomeského. Je autorom potápačskej príručky nitroxového potápania a prvej pomoci. Pravidelne publikuje vo vedeckých časopisoch a nepravidelne publikuje vo viacerých laických potápačských časopisoch, na internete a na potápačských fórach. V ostatnom čase sa aktívnejšie venuje potápačskej digitálnej fotografii a potápačskému videu. „Neskromne“ priznáva, že je momentálne najlepším patológom medzi potápačmi a najlepším potápačom medzi patológmi ?

Profile picture for user palkovic