Skip to main content
Menu

Michal Palkovic

Disclaimer: The views, actions and activities posted by participants on
 My Ocean are their own and do not necessarily reflect those of Project AWARE Foundation.

Name
Michal Palkovic
Location
----, Slovakia
48.307522, 17.272731 View on map
Member Type
Organization
My Summary

MUDr. Michal Palkovič, PhD. začal s aktívnym potápaním 22. mája 1988 prvým ponorom v Červenom mori. Ako syn emigranta ostatné dve desaťročia trávil potápaním sa v rôznych častiach sveta, no hlavne v Arabskom mori. Prešiel výcvikom v systéme rôznych asociácii – PADI, NAUI, IANTD, IDEA, CMAS, TDI, DAN, GUE. Popri štúdiu medicíny si v letných mesiacoch koncom 90tych rokov privyrábal ako divemaster v chorvátskom Rovinj. Od roku 2001 aktívne pôsobí ako PADI rekreačný inštruktor potápania na Slovensku a od roku 2009 ako jediný PADI technický trimixový inštruktor potápania a trimix gas blender inštruktor.

Do roku 2011 certifikoval vyše 1270 študentov potápania od úrovne OWD po Asistenta inštruktora. Je inštruktorom v 28 rôznych rekreačných a technických špecializáciách, pričom je držiteľom jedinečných PADI inštruktorských špecializačných certifikácii, ktoré aktívne na Slovensku vyučuje – PADI Brook, River Diver, PADI Tec Basics, PADI TMX45, PADI TMX50, Recomression Chamber Awarness, Sidemount, pSCR Diver. V roku 2008 získal ako druhý rating PADI Master Instructor, čo je najvyššia úroveň PADI inštruktora na Slovensku. Súčasne pôsobí aj ako inštruktor IANTD a DAN.

Má registrovaných vyše 5500 ponorov vrátane desiatky zmesových ponorov pod 100m, jaskynných ponorov a dve stovky ponorov na polouzavretom okruhu.
V roku 2003 si založil a na Slovensku prevádzkuje DiveINN - PADI potápačský klub a potápačskú školu a je leaderom Dream-Team.sk. Od roku 2010 buduje potápačskú bázu na jazere Guláška s výcvikovým akvaparkom.

V roku 2003 založil potápačský medicínsky internetový portál DiveMed.sk, jediný svojho druhu v Čechách a na Slovensku s vyše tisíckou návštevníkov denne v dobe „najväčšej slávy“.

V roku 2009 sa stal PADI inštruktorom roka (GoPro Challenge) v regióne východnej Európy, Egypta a Ruskej federácie. Je držiteľom troch ocenení za excelentnú výučbu a 8 uznaní za počet odučených študentov.

V profesionálom živote sa ako patológ pracujúci na Lekárskej Fakulte Univerzity Komenského v Bratislave vedecky venuje simulovaniu dekompresnej choroby v laboratórnych podmienkach, čo bola aj jeho téma doktorandského štúdia pod vedením Prof. Novomeského. Je autorom potápačskej príručky nitroxového potápania a prvej pomoci. Pravidelne publikuje vo vedeckých časopisoch a nepravidelne publikuje vo viacerých laických potápačských časopisoch, na internete a na potápačských fórach. V ostatnom čase sa aktívnejšie venuje potápačskej digitálnej fotografii a potápačskému videu. „Neskromne“ priznáva, že je momentálne najlepším patológom medzi potápačmi a najlepším potápačom medzi patológmi ?

Profile picture for user palkovic
My Badges
  • I Organize AWARE Actions! Click Here